Pisanie specyfikacji technicznej ( SIWZ ) na sprzęt komputerowy na potrzeby zamówień publicznych

Dla informatyka pracującego w jednostkach publicznych zmorą jest Prawo Zamówień Publicznych. Niejednokrotnie okazuje się bowiem że przetarg wygrywa firma, która dostarcza sprzęt nie taki jakiego oczekiwaliśmy.

Poniżej przedstawionych jest kilka sprytnych zapisów, które umożliwiają zakup firmowych komputerów takich marek jak DELL, HP, Lenovo itp.., uniemożliwiając przestąpienia do przetargu firmom proponującym składaki i sprzęt niskiej klasy.

 1. Zapis dot. obudowy:
  Obudowa małogabarytowa typu Small Form Factor, umożliwiająca pracę w pionie jak i w poziomie, z obsługą kart PCI Express wyłącznie o niskim profilu, fabrycznie przystosowana do pracy w układzie pionowym i poziomym.
  (Tutaj można podać nie wymiary z osobna, tj maksymalnie 40x15x30cm a sumę wymiarów),
  Obudowa powinna posiadać czujnik otwarcia obudowy współpracujący z oprogramowaniem zarządzająco – diagnostycznym producenta  komputera.
  Obudowa musi umożliwiać zastosowanie zabezpieczenia fizycznego w postaci linki metalowej (złącze blokady Kensingtona) oraz kłódki (oczko w obudowie do założenia kłódki).
  Każdy komputer powinien być oznaczony niepowtarzalnym numerem seryjnym umieszczonym na obudowie, oraz musi być wpisany na stałe w BIOS.
 2. Zapis dot. BIOS:
  Funkcja blokowania wejścia do BIOS oraz blokowania startu systemu operacyjnego, (gwarantujący utrzymanie zapisanego hasła nawet w przypadku odłączenia wszystkich źródeł zasilania i podtrzymania BIOS).
  Możliwość ustawienia portów USB w trybie „no BOOT”, czyli podczas startu komputer nie wykrywa urządzeń bootujących typu USB, natomiast po uruchomieniu systemu operacyjnego porty USB są aktywne.
 3. Zapis dot. wymaganych warunków gwarancji:
  Gwarancja producenta realizowana przez autoryzowany serwis producenta zapewniająca dostarczenie sprawnego sprzętu zastępczego na następny dzień roboczy po zgłoszeniu awarii. W przypadku awarii dysków twardych dysk pozostaje u Zamawiającego. Gwarancja musi oferować przez cały okres:- usługi serwisowe świadczone w miejscu instalacji urządzenia oraz możliwość szybkiego zgłaszania usterek przez portal internetowy- dostępność wsparcia technicznego przez 24 godziny 7 dni w tygodniu przez cały rok (w języku polskim w dni robocze)- dostęp do portalu technicznego producenta, który umożliwi zamawianie części zamiennych i/lub wizyt technika serwisowego, mający na celu przyśpieszenie procesu diagnostyki i skrócenia czasu usunięcia usterki- w przypadku wystąpienia usterki wsparcie techniczne ma rozwiązywać problemy z fabrycznie zainstalowanym oprogramowaniem. Do oferty należy dołączyć wykaz autoryzowanych partnerów serwisowych producenta.
 4. Zapis dot. wsparcia technicznego producenta:
  Możliwość telefonicznego sprawdzenia konfiguracji sprzętowej komputera oraz warunków gwarancji po podaniu numeru seryjnego bezpośrednio u producenta lub jego przedstawiciela.Dostęp do najnowszych sterowników i uaktualnień na stronie producenta zestawu realizowany poprzez podanie na dedykowanej stronie internetowej producenta numeru seryjnego lub modelu komputera – do oferty należy dołączyć link strony.
 5. Zapis dot. partycji Recovery oraz samego systemu operacyjnego:
  System operacyjny: Microsoft Windows 8.1 Professional PL 64bit z opcją downgrade do Windows 7 Professional PL 64bit, nie wymagający aktywacji za pomocą telefonu lub Internetu w firmie Microsoft.Partycja Recovery umiejscowiona na dysku twardym z możliwością nagrania jej na nośniki DVD.

Poniżej przedstawione są przykładowe, znalezione w Internecie, b. dobrze sporządzone specyfikacje techniczne dla laptopa oraz stacji roboczej.

Specyfikcja dla laptopa:
Laptop – 1 szt. (np. Lenovo ThinkPad E570 lub równoważny, posiadający funkcje oraz parametry nie gorsze niż podane w poniższej tabeli)

 

L.p. Element konfiguracji Wymagane minimalne parametry techniczne Parametry techniczne oferowanego sprzętu

(tj. potwierdzenie spełnienia minimalnych wymagań)

1. Ekran Matryca 15,6” o rozdzielczości min. 1366×768, IPS, z powłoką matową spełnia / nie spełnia
2. Procesor Procesor dwurdzeniowy dedykowany do pracy w komputerach przenośnych, uzyskujący wynik co najmniej 3788 punktów w teście Passmark – CPU Mark wg wyników procesorów publikowanych na stronie http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php, wg rankingu z dnia 04.12.2017, stanowiącego Załącznik Nr 1 do Szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia.

W przypadku zaoferowania procesora nie uwzględnionego w w/w rankingu Wykonawca przeprowadzi powyżej wskazany test we własnym zakresie i załączy do oferty raport wydajnościowy oferowanego procesora (wszystkie elementy muszą pracować z parametrami określonymi przez producenta danego podzespołu).

spełnia / nie spełnia

 

proszę podać producenta, typ i oznaczenie procesora

3. Pamięć operacyjna Pojemność: min. 8 GB DDR4 2400MHz spełnia / nie spełnia
4. Dyski twarde Dysk systemowy – pojemność min. 128 GB, SSD, interfejs M.2. spełnia / nie spełnia
5.   Dysk na dane – pojemność min. 1 TB, prędkość obrotowa 7200 obr./min, interfejs SATA III (6Gb/s), 32MB Cache spełnia / nie spełnia
6. Napęd optyczny Nagrywarka DVD +/- RW Super Multi Dual Layer wewnętrzny. spełnia / nie spełnia
7. Karta graficzna kompatybilna z Microsoft® DirectX 11.1, OpenCL 1.2, OpenGL 4.0, uzyskująca wynik co najmniej 941 punktów w teście Passmark – G3D Mark według wyników kart graficznych publikowanych na stronie http://www.videocardbenchmark.net/gpu_list.php, wg rankingu z dnia 04.12.2017, stanowiącego Załącznik Nr 2 do Szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia.

W przypadku zaoferowania karty graficznej nie uwzględnionej w w/w rankingu Wykonawca przeprowadzi powyżej wskazany test we własnym zakresie i załączy do oferty raport wydajnościowy oferowanego procesora (wszystkie elementy muszą pracować z parametrami określonymi przez producenta danego podzespołu).

spełnia / nie spełnia

 

proszę podać producenta, typ i oznaczenie karty graficznej

8. Karta muzyczna Zintegrowana, wbudowane 2 głośniki stereo, wbudowany mikrofon spełnia / nie spełnia
9. Porty / złącza 1 x VGA spełnia / nie spełnia
10.   1 x HDMI spełnia / nie spełnia
11.   1 x wejście mikrofonowe spełnia / nie spełnia
12.   1 x wyjście słuchawkowe spełnia / nie spełnia
13.   3 x USB (wbudowane), w tym min. 2 x USB 3.0 spełnia / nie spełnia
14.   Wbudowany fabrycznie moduł Bluetooth v. 4.0 (nie akceptowane na zewnętrznej karcie lub porcie USB). spełnia / nie spełnia
15.   Wbudowany – wewnętrzny czytnik kart SD, MMC spełnia / nie spełnia
16.   Port sieci LAN 10/100/1000 Ethernet RJ 45 zintegrowany z płytą główną oraz karta WLAN 802.11b/g/n spełnia / nie spełnia
17.   Kamera 720p spełnia / nie spełnia
18. Bezpieczeństwo Wbudowany układ szyfrowania TPM spełnia / nie spełnia
19.   Gniazdo blokady Kensington spełnia / nie spełnia
20. Urządzenia wskazujące TouchPad (płytka dotykowa) spełnia / nie spełnia
21.   Punkt dotykowy (manipulator punktowy), umieszczony w środkowej części klawiatury spełnia / nie spełnia
22.   Mysz optyczna przewodowa z interfejsem USB, długość przewodu min. 1m,  2 przyciski + rolka, firmowa, tej samej marki co laptop, sygnowana napisem lub logiem producenta laptopa. spełnia / nie spełnia
23. Klawiatura Pełnowymiarowa w układzie US-QWERTY, polskie znaki zgodne z układem MS Windows „polski programistyczny”, klawiatura musi być wyposażona w 2 klawisze ALT (prawy i lewy).
Klawiatura z wydzielonymi pełnowymiarowymi klawiszami numerycznymi w prawej części klawiatury.
spełnia / nie spełnia
24. Wyposażenie dodatkowe Torba dostosowania do wielkości laptopa (15”-15,6”), firmowa, tej samej marki co laptop, sygnowana napisem lub logiem producenta laptopa, posiadająca następujące właściwości:

– materiał wykonania: nylon;

– kolor: czarny lub odcienie szarości;

– rodzaj zapięcia: zamek;

– oprócz głównej komory na laptop kieszeń do przechowywania tabletu min. 12”, zawierająca przegródki umożliwiające organizować przenoszone elementy, min. dokumenty, długopisy, wizytówki ;

– pasek regulowany z naramiennikiem, zaczepiany do torby z obu stron karabińczykami;

– uchwyt – rączka, umiejscowiona u góry torby;

spełnia / nie spełnia
25. Oprogramowanie System operacyjny: Zamawiający ma otrzymać laptop z zainstalowanym, gotowym do pracy systemem operacyjnym Microsoft Windows 10 Professional PL 64 bit lub systemem równoważnym*, nie wymagającym aktywacji za pomocą telefonu lub Internetu w firmie Microsoft (system operacyjny z licencją, sterowniki do wszystkich podzespołów zainstalowanych w notebooku ).
Umiejscowiona na dysku twardym laptopa lub innych nośnikach (płyty DVD lub pamięci FLASH USB) lub stronie internetowej producenta obraz systemu Recovery w/w systemu lub systemu równoważnego*
spełnia / nie spełnia
26.   Komplet sterowników dla wszystkich elementów wymagających sterowników, wchodzących w skład urządzenia.

Dostęp do najnowszych kompatybilnych sterowników

i uaktualnień na stronie producenta laptopa, realizowany poprzez podanie na dedykowanej stronie internetowej producenta numeru seryjnego lub modelu laptopa – do oferty należy dołączyć link strony.

Sterowniki powinny być kompatybilne z oferowanym przez Zamawiającego systemem operacyjnym.

spełnia / nie spełnia
27. Bateria 6-komorowa litowo-jonowa, umożliwiająca pracę bez zasilania przez min. 4 godziny spełnia / nie spełnia
28. Zasilacz Dedykowany do laptopa spełnia / nie spełnia
29. Gwarancja Min. 36 miesięcy, realizowana przez autoryzowany przez producenta sprzętu serwis w ciągu 7 dni roboczych na miejscu u klienta. W przypadku awarii sprzętu (której przyczyną nie są dyski twarde) i konieczności wysłania go do serwisu, dyski twarde zostają u Zamawiającego. spełnia / nie spełnia

Specyfikcja dla stacji roboczej:
Komputer stacjonarny – 1 szt. (np. DELL Optoplex 3020 lub równoważny, posiadający funkcje oraz parametry nie gorsze niż podane w poniższej tabeli)

L.p. Element konfiguracji Wymagane minimalne parametry techniczne Parametry techniczne oferowanego sprzętu(tj. potwierdzenie spełnienia minimalnych wymagań)
      1. Obudowa Obudowa małogabarytowa typu Small Form Factor, o sumie wymiarów nie większej niż 80cm, umożliwiająca pracę w pionie jak i w poziomie, z obsługą kart PCI Express wyłącznie o niskim profilu, fabrycznieprzystosowana do pracy w układzie pionowym i poziomym wyposażona w min. 2 kieszenie: 1 szt. 5,25” zewnętrzne typu „slim” i 1 szt. 3,5” wewnętrzne.Obudowa powinna fabrycznie umożliwiać montaż min 1 szt. dysku 3,5” lub 2,5” spełnia / nie spełnia
      2. Obudowa powinna posiadać czujnik otwarcia obudowy współpracujący z oprogramowaniem zarządzająco – diagnostycznym producenta komputera. spełnia / nie spełnia
      3. Obudowa musi umożliwiać zastosowanie zabezpieczenia fizycznego w postaci linki metalowej (złącze blokady Kensingtona) oraz kłódki (oczko w obudowie do założenia kłódki). spełnia / nie spełnia
      4. Obudowa musi posiadać wbudowany wizualny system diagnostyczny, służący do sygnalizowania i diagnozowania problemów z komputerem i jego komponentami, a w szczególności musi sygnalizować:
– uszkodzenie lub brak pamięci RAM,·
– uszkodzenie złączy PCI i PCIe, płyty głównej,
– uszkodzenie kontrolera Video,
– uszkodzenie dysku twardego,
– awarię BIOS’u,
– awarię procesora
Oferowany system diagnostyczny nie może wykorzystywać minimalnej ilości wolnych slotów wymaganych w specyfikacji.
spełnia / nie spełnia
      5. Każdy komputer powinien być oznaczony niepowtarzalnym numerem seryjnym umieszczonym na obudowie. spełnia / nie spełnia
      6. Zasilacz Zasilacz pracujący w sieci 230V 50/60Hz prądu zmiennego i efektywności min. 90% przy obciążeniu zasilacza na poziomie 50% oraz o efektywności min. 87% przy obciążeniu zasilacza na poziomie 100%. spełnia / nie spełnia
      7. Procesor Procesor wielordzeniowy ze zintegrowaną grafiką, uzyskujący wynik co najmniej 7230 punktów w teście Passmark – CPU Mark wg wyników procesorów publikowanych na stronie http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php, wg rankingu z dnia xx.xx.xx, stanowiącego Zał. Nr 1 do Szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia.W przypadku zaoferowania procesora nie uwzględnionego w w/w rankingu Wykonawca przeprowadzi powyżej wskazany test we własnym zakresie i załączy do oferty raport wydajnościowy oferowanego procesora (wszystkie elementy muszą pracować z parametrami określonymi przez producenta danego podzespołu). spełnia / nie spełniaproszę podać producenta, typ i oznaczenie procesora
      8. Sprzętowe wsparcie technologii wirtualizacji realizowane w procesorze, chipsecie płyty głównej oraz w BIOS systemu (możliwość włączenia/wyłączenia sprzętowego wsparcia wirtualizacji dla poszczególnych komponentów systemu). spełnia / nie spełnia
      9. Płyta główna Zaprojektowana i wyprodukowana na zlecenie producenta komputera, trwale oznaczona na etapie produkcji logiem producenta oferowanej jednostki dedykowana dla danego urządzenia; wyposażona w:
– min 1 złącze PCI Express x16 Gen 1·       min 1 złącze PCIe x1,
– min. 2 złącza DIMM z obsługą do 16GB DDR3 pamięci RAM,
– min. 2 złącza SATA w tym 1 szt SATA 3.0;
spełnia / nie spełnia
  10. Pamięć operacyjna Pojemność: min. 4 GB DDR3 1600MHz non-ECC możliwość rozbudowy do min. 16GB, jeden slot wolny spełnia / nie spełnia
  11. Dysk twardy Pojemność min. 1 TB, prędkość obrotowa 7200 obr./min, rozmiar pamięci Cache: 64MB spełnia / nie spełnia
  12. Napęd optyczny Nagrywarka DVD +/- RW Super Multi Dual Layer wewnętrzny. spełnia / nie spełnia
  13. Karta graficzna Kompatybilna z Microsoft® DirectX 11.1, OpenGL 4.0, powinna umożliwiać pracę dwumonitorową, uzyskująca wynik co najmniej 720 punktów w teście Passmark – G3D Mark według wyników kart graficznych publikowanych na stronie http://www.videocardbenchmark.net/gpu_list.php, wg rankingu z dnia 13.12.2014, stanowiącego Zał. Nr 2 do Szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia.W przypadku zaoferowania karty graficznej nie uwzględnionej w w/w rankingu Wykonawca przeprowadzi powyżej wskazany test we własnym zakresie i załączy do oferty raport wydajnościowy oferowanego procesora (wszystkie elementy muszą pracować z parametrami określonymi przez producenta danego podzespołu). spełnia / nie spełniaproszę podać producenta, typ i oznaczenie karty graficznej
  14. Karta muzyczna Zintegrowana z płytą główną, zgodna z High Definition,   wewnętrzny głośnik o mocy min. 2W w obudowie komputera. spełnia / nie spełnia
  15. Porty/złącza min. 1 x VGA spełnia / nie spełnia
  16. min. 1 x DisplayPort v1.2 spełnia / nie spełnia
  17. 8 portów USB wyprowadzonych na zewnątrz komputera w tym min. 2 porty USB 3.0; min. 2 porty USB 2.0 z przodu obudowy i 6 portów na tylnym panelu w tym min 2 porty USB 3.0, wymagana ilość i rozmieszczenie (na zewnątrz obudowy komputera) portów USB nie może być osiągnięta w wyniku stosowania konwerterów, przejściówek itp. spełnia / nie spełnia
  18. Porty słuchawek i mikrofonu na przednim oraz tylnym panelu obudowy spełnia / nie spełnia
  19. Karta sieciowa 10/100/1000 Ethernet RJ 45, zintegrowana z płytą główną, wspierająca obsługę WOL (funkcja włączana przez użytkownika), PXE 2.1 spełnia / nie spełnia
  20. Oprogramowanie System operacyjny: preinstalowany system operacyjny Microsoft Windows 8.1 Professional PL 64 bit lub system równoważny*, nie wymagający aktywacji za pomocą telefonu lub Internetu w firmie Microsoft (system operacyjny z licencją, sterowniki do wszystkich podzespołów zainstalowanych w komputerze).
Umiejscowiona na dysku twardym komputera lub innych nośnikach (płyty DVD lub pamięci FLASH USB) partycja Recovery w/w systemu lub systemu równoważnego*
spełnia / nie spełnia
  21. System operacyjny: system operacyjny Microsoft Windows 7 Professional PL 64 bit lub system równoważny**, nie wymagający aktywacji za pomocą telefonu lub Internetu w firmie Microsoft, lub posiadający swój unikalny klucz aktywacyjny (system operacyjny z licencją, sterowniki do wszystkich podzespołów zainstalowanych w komputerze ).
Umiejscowiona na dysku twardym komputera lub innych nośnikach (płyty DVD lub pamięci FLASH USB) partycja Recovery w/w systemu lub systemu równoważnego**
spełnia / nie spełnia
  22. Komplet sterowników dla wszystkich elementów wymagających sterowników, wchodzących w skład urządzenia.Dostęp do najnowszych kompatybilnych sterowników
i uaktualnień na stronie producenta komputera, realizowany poprzez podanie na dedykowanej stronie internetowej producenta numeru seryjnego lub modelu laptopa – do oferty należy dołączyć link strony.Sterowniki powinny być kompatybilne z oferowanym przez Zamawiającego systemem operacyjnym.
spełnia / nie spełnia
  23. BIOS BIOS zgodny ze specyfikacją UEFI spełnia / nie spełnia
  24. Możliwość, bez uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych podłączonych do niego urządzeń zewnętrznych odczytania z BIOS informacji o:·       wersji BIOS,·       nr seryjnym komputera wraz z datą jego wyprodukowania,

·        ilości i sposobu obłożenia slotów pamięciami RAM,

·        typie procesora wraz z informacją o ilości rdzeni, wielkości pamięci cache L2 i L3,

·        pojemności zainstalowanego dysku twardego

·        rodzajach napędów optycznych

·        MAC adresie zintegrowanej karty sieciowej

·        kontrolerze audio.

spełnia / nie spełnia
  25. Funkcja blokowania wejścia do   BIOS oraz blokowania startu systemu operacyjnego, (gwarantujący utrzymanie zapisanego hasła nawet w przypadku odłączenia wszystkich źródeł zasilania i podtrzymania BIOS) spełnia / nie spełnia
  26. Funkcja blokowania/odblokowania BOOT-owania stacji roboczej z zewnętrznych urządzeń Spełnia / nie spełnia
  27. Możliwość, bez uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego urządzeń zewnętrznych, ustawienia hasła na poziomie systemu, administratora oraz dysku twardego oraz możliwość ustawienia następujących zależności pomiędzy nimi: brak możliwości zmiany hasła pozwalającego na uruchomienie systemu bez podania hasła administratora. spełnia / nie spełnia
  28. Musi posiadać możliwość ustawienia zależności pomiędzy hasłem administratora a hasłem systemowy tak, aby nie było możliwe wprowadzenie zmian w BIOS wyłącznie po podaniu hasła systemowego. Funkcja ta ma wymuszać podanie hasła administratora przy próbie zmiany ustawień BIOS w sytuacji, gdy zostało podane hasło systemowe. spełnia / nie spełnia
  29. Możliwość włączenia/wyłączenia zintegrowanej karty dźwiękowej, karty sieciowej, portu równoległego, portu szeregowego z poziomu BIOS, bez uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych. spełnia / nie spełnia
  30. Możliwość ustawienia portów USB w trybie „no BOOT”, czyli podczas startu komputer nie wykrywa urządzeń bootujących typu USB, natomiast po uruchomieniu systemu operacyjnego porty USB są aktywne. spełnia / nie spełnia
  31. Możliwość wyłączania portów USB w tym:·       wszystkich portów USB 2.0 i 3.0,·       tylko porty USB 2.0 aktywne, porty USB 3.0 nieaktywne

·       tylko porty USB 3.0 aktywne, porty USB 2.0 nieaktywne

·       tylko porty na panelu przednim

·       tylko porty na panelu tylnym.

spełnia / nie spełnia
  32. Każdy komputer powinien być oznaczony niepowtarzalnym numerem seryjnym wpisanym na stałe w BIOS. spełnia / nie spełnia
  33. Zaimplementowany w BIOS   system diagnostyczny z graficznym interfejsem użytkownika umożliwiający jednoczesne przetestowanie w celu wykrycia usterki zainstalowanych komponentów w oferowanym komputerze bez konieczności uruchamiania systemu operacyjnego. System opatrzony min. o funkcjonalność :·       sprawdzenie Master Boot Record na gotowość do uruchomienia oferowanego systemu operacyjnego,·       test procesora [ min. cache ]

·       test pamięci,

·       test wentylatora dla procesora

·       test wentylatora dodatkowego

·       test napędu optycznego

·       test portów USB

·       test dysku twardego

·       test podłączonych kabli.

spełnia / nie spełnia
  34. Bezpieczeństwo Zintegrowany z płytą główną dedykowany układ sprzętowy służący do tworzenia i zarządzania wygenerowanymi przez komputer kluczami szyfrowania. Zabezpieczenie to musi posiadać możliwość szyfrowania poufnych dokumentów przechowywanych na dysku twardym przy użyciu klucza sprzętowego. spełnia / nie spełnia
  35. Energooszczędność Komputer musi spełniać wymogi normy Energy Star 5.0Do oferty należy dołączyć wpis dotyczący oferowanego komputera w internetowym katalogu http://www.eu-energystar.org lub http://www.energystar.gov – dopuszcza się wydruk ze strony internetowej. spełnia / nie spełnia
  36. Gwarancja Gwarancja producenta realizowana przez autoryzowany serwis producenta przez okres 36 miesięcy, zapewniająca dostarczenie sprawnego sprzętu zastępczego na następny dzień roboczy po zgłoszeniu awarii. W przypadku awarii dysków twardych dysk pozostaje u Zamawiającego. Gwarancja musi oferować przez cały okres:·       usługi serwisowe świadczone w miejscu instalacji urządzenia oraz możliwość szybkiego zgłaszania usterek przez portal internetowy·       dostępność wsparcia technicznego przez 24 godziny 7 dni w tygodniu przez cały rok (w języku polskim w dni robocze)

·       dostęp do portalu technicznego producenta, który umożliwi zamawianie części zamiennych i/lub wizyt technika serwisowego, mający na celu przyśpieszenie i procesu diagnostyki i skrócenia czasu usunięcia usterki

·       w przypadku wystąpienia usterki wsparcie techniczne ma rozwiązywać problemy z fabrycznie zainstalowanym oprogramowaniem

Do oferty należy dołączyć wykaz autoryzowanych partnerów serwisowych producenta.

spełnia / nie spełnia
  37. Wsparcie techniczne producenta: Możliwość telefonicznego sprawdzenia konfiguracji sprzętowej komputera oraz warunków gwarancji po podaniu numeru seryjnego bezpośrednio u producenta lub jego przedstawiciela.Dostęp do najnowszych sterowników i uaktualnień na stronie producenta zestawu realizowany poprzez podanie na dedykowanej stronie internetowej producenta numeru seryjnego lub modelu komputera – do oferty należy dołączyć link do strony. spełnia / nie spełnia
  38. Wymagane wyposażenie dodatkowe Mysz optyczna przewodowa z interfejsem USB, długość przewodu min. 1,5m, 2 przyciski + rolka.Klawiatura przewodowa z interfejsem USB, długość przewodu min. 1,5m.Mysz oraz klawiatura powinny być firmowe, tj. tej samej marki co komputer, sygnowane napisem lub logiem producenta komputera. spełnia / nie spełnia

*- Warunki równoważności dla systemu operacyjnego w w/w specyfikacjach:

Za rozwiązanie równoważne uznaje się takie, które posiada wbudowane mechanizmy, bez użycia dodatkowych aplikacji (bez jakichkolwiek emulatorów, implementacji lub programów towarzyszących), zapewniające:

 1. polską wersję językową,
 2. możliwość instalacji i poprawnego działania oprogramowania dostępnego w ramach posiadanych przez Zamawiającego licencji Microsoft Office 2010, Microsoft Office 2013 oraz możliwość pełnej integracji z systemem domenowym MS Windows (na poziomie funkcjonalnym domeny Windows Server 2012 R2),
 3. możliwość instalacji i poprawnego działania aplikacji wykorzystywanych przez Zamawiającego, oraz poprawnej obsługi powszechnie używanych urządzeń peryferyjnych (drukarek, skanerów, kser),
 4. dostępność aktualizacji i poprawek do systemu u producenta systemu bezpłatnie i bez dodatkowych opłat licencyjnych z możliwością wyboru instalowanych poprawek,
 5. możliwość zdalnej, automatycznej instalacji, konfiguracji, administrowania oraz aktualizowania systemu,
 6. możliwość automatycznego zbudowania obrazu systemu wraz z aplikacjami. Obraz systemu służyć ma do automatycznego upowszechniania systemu operacyjnego inicjowanego
  i wykonywanego w całości przez sieć komputerową,
 7. możliwość wdrożenia nowego obrazu przez zdalną instalację,
 8. graficzne środowisko instalacji i konfiguracji,
 9. możliwość udostępniania i przejmowania pulpitu zdalnego,
 10. możliwość udostępniania plików i drukarek,
 11. możliwość blokowania lub dopuszczenia dowolnych urządzeń peryferyjnych za pomocą polityk sprzętowych (np. przy użyciu numerów identyfikacyjnych sprzętu),
 12. zapewnienie wsparcia dla większości powszechnie używanych urządzeń (drukarek, urządzeń sieciowych, standardów USB, urządzeń Plug & Play, WiFi,
 13. wyposażenie systemu w zintegrowaną zaporę sieciową wraz z konsolą do zarządzania ustawieniami i regułami IP v4 i v6,
 14. wyposażenie systemu w graficzny interfejs użytkownika w języku polskim,
 15. zapewnienie pełnej kompatybilności z oferowanym sprzętem,
 16. zintegrowanie z systemem modułu pomocy dla użytkownika w języku polskim,
 17. zintegrowanie z systemem modułu wyszukiwania informacji,
 18. możliwość wykonania kopii bezpieczeństwa (całego dysku, wybranych folderów, kopii przyrostowych) wraz z możliwością automatycznego odzyskania wersji wcześniejszej,
 19. zabezpieczony hasłem hierarchiczny dostęp do systemu, konta i profile użytkowników zarządzane zdalnie; praca systemu w trybie ochrony kont użytkowników,
 20. zintegrowane z systemem operacyjnym narzędzia zwalczające złośliwe oprogramowanie; aktualizacja dostępna u producenta nieodpłatnie bez ograniczeń czasowych,
 21. licencja na system operacyjny musi być nieograniczona w czasie, pozwalać na wielokrotne instalowanie systemu na oferowanym sprzęcie bez konieczności kontaktowania się przez Zamawiającego z producentem systemu lub sprzętu,
 22. oprogramowanie powinno posiadać certyfikat autentyczności lub unikalny kod aktywacyjny,
 23. zamawiający nie dopuszcza w systemie możliwości instalacji dodatkowych narzędzi emulujących działanie systemów.

W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę rozwiązania równoważnego, Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia wszelkich możliwych kosztów, wymaganych w czasie wdrożenia oferowanego rozwiązania, w szczególności związanych z dostosowaniem infrastruktury informatycznej, oprogramowania nią zarządzającego, systemowego i narzędziowego (licencje, wdrożenie), serwisu gwarancyjnego oraz kosztów certyfikowanych szkoleń dla administratorów i użytkowników oferowanego rozwiązania.

 

**- Warunki równoważności dla systemu operacyjnego w w/w specyfikacjach:

Za rozwiązanie równoważne uznaje się takie, które posiada wbudowane mechanizmy, bez użycia dodatkowych aplikacji (bez jakichkolwiek emulatorów, implementacji lub programów towarzyszących), zapewniające:

 1. polską wersję językową,
 2. możliwość instalacji i poprawnego działania oprogramowania dostępnego w ramach posiadanych przez Zamawiającego licencji Microsoft Office 2010, Microsoft Office 2013 oraz możliwość pełnej integracji z systemem domenowym MS Windows (na poziomie funkcjonalnym domeny Windows Server 2008 R2),
 3. możliwość instalacji i poprawnego działania aplikacji wykorzystywanych przez Zamawiającego, oprogramowania w pełni kompatybilnego z systemem Microsoft Windows XP Professional oraz poprawnej obsługi powszechnie używanych urządzeń peryferyjnych (drukarek, skanerów, kser),
 4. dostępność aktualizacji i poprawek do systemu u producenta systemu bezpłatnie i bez dodatkowych opłat licencyjnych z możliwością wyboru instalowanych poprawek,
 5. możliwość zdalnej, automatycznej instalacji, konfiguracji, administrowania oraz aktualizowania systemu,
 6. możliwość automatycznego zbudowania obrazu systemu wraz z aplikacjami. Obraz systemu służyć ma do automatycznego upowszechniania systemu operacyjnego inicjowanego
  i wykonywanego w całości przez sieć komputerową,
 7. możliwość wdrożenia nowego obrazu przez zdalną instalację,
 8. graficzne środowisko instalacji i konfiguracji,
 9. możliwość udostępniania i przejmowania pulpitu zdalnego,
 10. możliwość udostępniania plików i drukarek,
 11. możliwość blokowania lub dopuszczenia dowolnych urządzeń peryferyjnych za pomocą polityk sprzętowych (np. przy użyciu numerów identyfikacyjnych sprzętu),
 12. zapewnienie wsparcia dla większości powszechnie używanych urządzeń (drukarek, urządzeń sieciowych, standardów USB, urządzeń Plug & Play, WiFi,
 13. wyposażenie systemu w zintegrowaną zaporę sieciową wraz z konsolą do zarządzania ustawieniami i regułami IP v4 i v6,
 14. wyposażenie systemu w graficzny interfejs użytkownika w języku polskim,
 15. zapewnienie pełnej kompatybilności z oferowanym sprzętem,
 16. zintegrowanie z systemem modułu pomocy dla użytkownika w języku polskim,
 17. zintegrowanie z systemem modułu wyszukiwania informacji,
 18. możliwość wykonania kopii bezpieczeństwa (całego dysku, wybranych folderów, kopii przyrostowych) wraz z możliwością automatycznego odzyskania wersji wcześniejszej,
 19. zabezpieczony hasłem hierarchiczny dostęp do systemu, konta i profile użytkowników zarządzane zdalnie; praca systemu w trybie ochrony kont użytkowników,
 20. zintegrowane z systemem operacyjnym narzędzia zwalczające złośliwe oprogramowanie; aktualizacja dostępna u producenta nieodpłatnie bez ograniczeń czasowych,
 21. licencja na system operacyjny musi być nieograniczona w czasie, pozwalać na wielokrotne instalowanie systemu na oferowanym sprzęcie bez konieczności kontaktowania się przez Zamawiającego z producentem systemu lub sprzętu,
 22. oprogramowanie powinno posiadać certyfikat autentyczności lub unikalny kod aktywacyjny,
 23. zamawiający nie dopuszcza w systemie możliwości instalacji dodatkowych narzędzi emulujących działanie systemów.

W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę rozwiązania równoważnego, Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia wszelkich możliwych kosztów, wymaganych w czasie wdrożenia oferowanego rozwiązania, w szczególności związanych z dostosowaniem infrastruktury informatycznej, oprogramowania nią zarządzającego, systemowego i narzędziowego (licencje, wdrożenie), serwisu gwarancyjnego oraz kosztów certyfikowanych szkoleń dla administratorów i użytkowników oferowanego rozwiązania.